Naše služby

Celodenná starostlivosť
(10 hod.)

Celotýždenná starostlivosť od 7:00 do 17:00 zahŕňa bohatý program plný aktivít vo vnútri aj vonku, podľa výberu vášho dieťaťa. Prácu s montessori pomôckami, cvičenia praktického života v domácnosti, rôzne výtvarné techniky, spoločná starostlivosť o záhradku, pohybové aktivity na rozvoj rovnováhy a obratnosť, hry na ihrisku Železná studienka a pravidelný jedálniček (desiata, obed, olovrant v spolupráci s Jemine).

afterschool-img
kindergarten-img

Poldenná starostlivosť
(6 hod.)

Celotýždňovú starostlivosť od 7:00 do 13:00 ponúkame ako variant pre rodičov, ktorí by mali radi svoje ratolesti doma už po obede. Aj pri poldennom programe si malkáči môžu zvoliť z aktivít ako je práca s montessori pomôckami, cvičenia praktického života v domácnosti, výtvarné techniky, starostlivosť o záhradku, pohybové aktivity a hry na ihrisku Železná studienka.

(Ponúkame aj ako adaptačný program pre deti, ktoré začínajú v kolektíve. Viac aktivít a rovesníkov, to môže byť zo začiatku vyčerpávajúce. Dávame deťom čas zvyknúť si na nový režim.)

Rozvoz

Pomáhame vám predĺžiť rána plné pohody. Ponúkame ranný a poobedný rozvoz z vašich domovov rovno k nám a naopak. Malkáči nasadnú do auta plného kamarátov a ich obľubených piesní. Spoľahliví šoféri zaručia bezpečnú a príjemnú cestu a vy prídete všade načas.

t
separator
english

Helen Doron English

V spolupráci s celosvetovou frančízou Helen Doron sme pripravili krúžok angličtiny. Jedno doobedie týždenne sa malkáči učia hravou formou angličtinu. Koncepcia Helen Doron je v súlade s montessori koncepciou, ktorú vyznáva Škôlkáreň. Deti sa angličtinu Helen Doron metódou učia pri speve, lepením rôznych postavičiek, v aktívnom rozhovore a situáciách v cudzom jazyku. 

separator

Tanečná

Jedno poobedie do týždňa sa venujeme tancu pod vedením našich sprievodkýň, ktoré majú štúdium tanca absolvované, prípadne roky pôsobili/viedli tanečné súbory. V šk. Roku 2019/2020 sa venujeme folklórnym tancom pod vedením Veve a Aničky (učiteľstvo hudobno-dramatického odboru, muzikoterapia, vedenie folklórneho súboru).

1c8c340bf3a9d2a64557ffddc4381224
separator
Rooro

Rozhovory o rodičovstve

Rozhovory o Rodičovstve - ROoRO - je pravidelné skupinové stretnutie so psychologičkou Majou Kubišovou (vztahovaporadna.sk), kde sa môžeme spoznať navzájom (rodičia a sprievodcovia) a pomáhať si s rôznymi otázkami, situáciami a problémami, ktoré sa týkajú vašich-našich malkáčov aj Vás samých. Veríme, že spokojní a vyrovnaní rodičia majú spokojné a vyrovnané deti. 

separator

Lezecký kurz

V spolupráci s "OZ Športový klub Medvedica" organizujeme kurz lezenia na lezeckej stene K2. Deti sa na ňom zoznámia so základmi lezenia, naučia sa nebáť výšok a budú sa cítiť ako ozajstní „horolezci“.

lezenie
separator
minionlisa

Výtvarná

Jedno poobedie týždenne venujeme špecializovanému krúžku výtvarnej výchovy. V porovnaní s bežnými výtvarnými aktivitami (strihanie, lepenie, maľovanie vodovkami, pastelkami,...), ktoré v Škôlkárni deti absolvujú je výtvarná iná. Počas výtvarnej sa deti zoznamujú s časovo aj materiálovo náročnejšími technikami (linoryt, akvarel, enkaustika) pod vedením Bibiany a Laury (učiteľstvo výtvarnej výchovy). 

separator

Montessori dielničky

Na úvodných lekciách len pre dospelých si vysvetlíme základné princípy vedenia detí montessori metódou. Ako vyzerá typická montessori aktivita? Čo keď sa dieťa pomýli? Čo keď chce dieťa všetko robiť samé? Podľa čoho spoznať montessori škôlku a čo si všímať na návštevách? 

 

Neskôr spoločne s deťmi budete spoznávať priestory Škôlkárne a jednotlivé montessori aktivity a podnosy. Jednoduché montessori aktivity sa naučíte pripraviť aj doma a deti si postupne začnú zvykať na kolektív a fungovanie v škôlke. Krúžok je organizovaný dvakrát týždenne v doobedňajších hodinách.

boys-girls-students-montessori-school-manipulating-their-material-learn_47726-3491

Príďte sa k nám pozrieť

Radi Vás privítame
to top button